12.03.2018 - 07.05.2018

סוליקא

מחזמר ישראלי מקורי
משך זמן ההצגה: 100 דק'

תקציר ההצגה

מחזמר ישראלי מקורי בהשראת סיפורה האמתי של סוליקא, הנערה היהודייה מטנג'יר, שנקרעה בין אהבתה לבין אמונתה ונאלצה להיאבק על עקרונותיה, על אמונתה ועל כבודה דווקא בימיו המפוארים של הדו־קיום היהודי-ערבי במרוקו.

הפקה רבת משתתפים בליווי תזמורת, שנולדה בחג המחזמר, בת־ים, 2016.

יוצרים

מאת מאור סבג ותאיר סיבוני

דרמטורגיה ודיאלוגים שחר פנקס

בימוי רפי ניב

לחנים וניהול מוסיקלי מאור סבג

תמלילי שירים תאיר סיבוני

תזמור מתן יונה

כוראוגרפיה מיטל (טולה ) דמארי

תפאורה רות מילר

תלבושות יהודית אהרון

עיצוב סאונד ניר רווה

תאורה אמיר קסטרו

משתתפים

נסרין קדרי, רעות אלוש, עלאא דקה/גיל כהן, יקיר וקנין, אורי זגורי, עדי זורע, יגאל מזרחי, אסתי אסרף, תום חודורוב , אליה לסרי/ ספיר מנור, לירן מזרחי, ענבל מילוא, כרמל קנדל/ יהב מרום, אלעד סננס

נערה עם כבוד

סיפורה של הנערה היהודייה שנאלצה להיאבק על אמונתה בימיו של הדו-קיום היהודי ערבי במרוקו

17/12/2017

תיאטרון באר-שבע יעלה בסוף החודש מחזמר ישראלי מקורי בהשראת סיפורה האמיתי של סוליקא, הנערה היהודייה מטנג'יר, שנקרעת בין אהבתה לבין אמונתה ונאלצה להיאבק על עקרונותיה, על אמונתה ועל כבודה דווקא בימיו המפוארים של הדו-קיום היהודי ערבי במרוקו.

מדובר בהפקה רבת משתתפים בליווי תזמורת גדולה. את המחזמר, יצירתם של התמלילן תאיר סיבוני והמלחין מאור סבג, מביים רפי ניב, מנהלו האמנותי של תיאטרון באר-שבע, שגייס את הזמרת נסרין קדרי שתעלה לראשונה לבמת התיאטרון ותגלם את חורה, אם המשפחה המוסלמית שמסייעת לסוליקא ברגעיה הקשים.

את סוליקא נבחרה לגלם השחקנית הצעירה  רעות אלוש (תאג"ד) והשחקנים עלאא דקה ("תאג"ד", "המדרשה", "הבן דוד") וגיל כהן ישחקו לסירוגין בתפקיד אמיר, בן מלך מרוקו.