Please enable Javascript to experience full features of this website.

 

הרולד ומוד

 

יוצרים

מאת: קולין היגינס בימוי: רפי ניב תרגום: עידו ריקלין
תלבושות: סבטלנה ברגר תפאורה: ערן עצמון תאורה: זיו וולושין
מוסיקה: אמיר לקנר תנועה: איריס לנה וידיאו ארט: יואב כהן ואדם לבינסון

משתתפים

תום אבני | רון ביטרמן | שירי גולן | ליאת גורן | ענבר דנון | יובל כרמי | זוהר מידן | דני שפירא

הרולד ומוד

דרמה קומית מרגשת ומלאת אהבת חיים, שבמרכזה זוג מוזר: הרולד, בחור צעיר שתחביבו המקורי הוא השתתפות בלוויות, ומוד, ישישה מרדנית ונון-קונפורמיסטית המתגוררת בקרון ישן, משמשת דוגמנית עירום לציירים וגונבת מכוניות להנאתה. מוד מלמדת את הרולד ליהנות מן החיים, לחיות את הכאן ועכשיו, והאהבה ביניהם פורחת.

הסרט שביים האל אשבי היה לאחד מסרטי הפולחן הגדולים בכל הזמנים. קולין היגינס, שכתב את התסריט, עיבד אותו בהמשך גם לספר ולמחזה שלפנינו.

בראשית שנות ה-70 עלה המחזה בהצלחה גדולה בתיאטרון באר-שבע בכיכובם של ג'טה לוקה ודורון תבורי.
 
בתפקידים הראשיים: תום אבני וליאת גורן.
 
 
"כל יום צריך לנסות משהו חדש, זה המוטו שלי. בסופו של דבר, אנחנו מקבלים חיים, כדי לגלות אותם. ויש פה מגבלה של זמן..."
 
מן הביקורות:
 
"הצגה מקצועית ומהוקצעת, מתמרנת נכון בין קומדיית המנהגים המוגזמת בביתו של הרולד לרגעי הטבעיות האנושית במציאות הגנובה של מוד....ההצגה הזאת, המוקפדת והמושקעת היא חגיגה של אופטימיות, אהבת חיים, והנאה מרובה מהופעה של שחקנית טבעית, אנושית ומיוחדת: ליאת גורן."
מיכאל הנדלזלץ, הארץ
 
הבימוי של ניב זורם בקלילות נכונה ומתפתח לרגישות שיש בה גם הומור וגם מידה נכונה של רצינות. גורן מצליחה להעביר את דמותה של מוד בתהליך שמתפתח מהביזאריות של המפגש הראשון עם הרולד, אל החיבור הפשוט, המסוקרן.....היא מדויקת וטבעית בכל שלב, ומה שמתחיל כעיצוב עוטה סוד ממשיך ומתפתח לביטוי מעשי של המתהווה עם הרולד.....בתפקיד אימו של הרולד יוצרת שירי גולן תפקיד מושלם של מחוות שמצדיקות- לפחות בעיניי – את התעלולים שעושה לה הרולד....ענבר דנון מצליחה ליצור את הקומי-פארסי המופרך של שלוש כלות פוטנציאליות שהאמא מנסה לשדך לבנה ואפילו גונבת באמצעותן את ההצגה....בסיכומו של דבר "הרולד ומוד" בתיאטרון באר שבע היא סיפור אהבה מענג בהצגה הנהנית מכישרונות רבים ובראשם ליאת גורן ותום אבני."
צבי גורן, אתר הבמה

"בולטים בכיוון הביצוע הקומי המטורף השחקניות שירי גולן, בתור האמא חסרת הרסן של הרולד וענבר דנון, בשלושה תפקידונים מקסימים של כלות פוטנציאליות. הפן היותר רציני של הסיפור נופל על כתפי ליאת גורן ותום אבני ושניהם מצוינים..... הבמאי רפי ניב וצוות המעצבים שעבדו איתו יצרו עולם בימתי פנטסטי ויפהפה.....הצגה חכמה, משעשעת וגם נוגעת ללב בסיום, המדברת על אהבה גדולה שאין לה גיל ועל הצורך לחיות את החיים עד תומם"
שי בר יעקב, ידיעות אחרונות
 
"תאטרון באר שבע, יצר הצגה גדולה, עם תפאורות מתחלפות, ווידאו ארט והרבה "אפקטים", אבל מה שהופך בעיניי, את "הרולד ומוד" בהפקתה הנוכחית, לפנינת תאטרון מרגשת, הוא העובדה שיש פה מחזה יפהפה, שתורגם ביד בוטחת ובכישרון על ידי עידו ריקלין, בוים ברגישות רבה על ידי רפי ניב ושוחק על ידי חבורת שחקנים יוצאת מן הכלל טובה.. יש בה מסר לחיים ואמת גדולה ומרגשת, שיוצאת החוצה במלוא הדרה, בעיקר בזכות גורן ואבני, כמו פנינה קסומה מתוך קונכייתה".
ליבית אבן פז, בלוג "מפרגנת"
 
"'הרולד ומוד' קורא לכל מי שצופה בו להתעורר מהתרדמה שבה אנו מצויים ולהפסיק לחיות בחוסר הרמוניה עם עצמנו (ועם הסביבה). הוא מזכיר לצופים שהחיים הם מלאי דמיון, עשירים בצבעי התרבויות השונות וכשרוצים לחיות אותם במלואם – יש לעזוב את הגבולות מאחור."
דורה אריאל, טיים אאוט 
 
משך ההצגה: שעה ו-45 דקות ללא הפסקה 
לצפייה בתכניית ההצגה לחצו כאן
 

 

 

סרטון

 

סרטון

 
 

גלריה