סליחות

דרמה קומית ישראלית מרגשת

תקציר ההצגה

יום אחד קמה תמו אוחנה, מחזירה את הבית שלה לחברת עמידר ונעלמת. אל הבית בעיירה הקטנה מגיעות מכל קצוות הארץ ארבע הבנות שלה: מלכה, עקרת בית; אוולין, ש"סניקית ואם לשמונה בנות; פאני, אשת עסקים סקסית; ואמירה, סטודנטית כושלת לקולנוע. עליהן למצוא את אמן, לפנות את הבית שבו גדלו ולבלות ביחד את יום הכיפורים. תוך כדי אריזה צפים הזיכרונות, היחסים מתחדדים והסודות מתגלים. בסופו של יום הן מגלות כי למרות שגדלו עם אותה אם, לכל אחת מהן הייתה בעצם אימא שונה.

מחזה מצחיק ומרגש הנוגע בכנות בנושאים משפחתיים טעונים: יחסי הורים-ילדים, קנאה נשית, פערי דורות והסודות הכואבים ביותר הרובצים במרתפי הזיכרון של המוסד המשפחתי.

"תראי, אוולין, אני יכולה לסלוח לך והכול יהיה בסדר כאילו, אבל את לא באמת מבקשת סליחה, את בסך הכול רוצה שירשמו לך עוד מצווה בעולם הבא, שתוכלי לישון בשקט ביום כיפור. זה הכול."

יוצרים

מאת חנה אזולאי-הספרי בימוי כפיר אזולאי תפאורה ותלבושות יהודית אהרון

תאורה אמיר קסטרו מוסיקה אלדד לידור וידיאו שפלאיאביאה קטיה

משתתפים

יעל איתן/ שרון נאה | אוולין הגואל | אורלי טובלי | מעיין תורג'מן/ תמרה גל עוז

שחקנית בקליפ: גילה בלאיש

צבי גורן | אתר "הבמה"

בסיכומו של דבר ״סליחות״ המשוחזר בתאטרון באר שבע היא הצגה מהוקצעת על תיקון משפחתי בערב יום הכיפורים, שמעלתה הגדולה היא המשחק. "

30/11/1999

"אוולין הגואל, מצחיקה ונוגעת ללב כאחות הסוכרתית-חרדית אוולין; אורלי טובלי המצוינת כאחות מלכה המיוסרת ודואגת; מעיין תורג׳מן המרתקת כפאני, הבת שמתוך המרי והזעם, הגירוש מגן העדן של המשפחה, מביאה את התקווה, את השכל הישר ואת האומץ להתייצב מול האמת שלה ושל אחיותיה; יעל איתן טובה ועניינית כבת הצעירה אמירה, שמחזיקה את המפתח הסודי של העלילה.

בסיכומו של דבר ״סליחות״ המשוחזר בתאטרון באר שבע היא הצגה מהוקצעת על תיקון משפחתי בערב יום הכיפורים, שמעלתה הגדולה היא המשחק. "